Mersin Marina

Mersin Marina2011 yılı sezonu itibarı ile hizmet vermeye başlayan Mersin Marina, 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası oldu. Şehir marinası anlayışı ile tasarlanmış olan Mersin Marina, Mersin’e yeni bir yaşam kalitesi getirmektedir.
Mersin Marina bünyesinde bulundurduğu spa, restoran, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanak bulunmaktadır. Ayrıca yatçılar için yat gereçleri satan mağazalar, çamaşırhane, duş-tuvalet, süpermarket, özel park yerleri, kablosuz internet erişimi,TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım, meteoroloji, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetleri gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri müşterilerine sunmaktadır.
Yatırımı, Mersin Yat Limanı İşletmeleri A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve 210.000 m2 alan üzerinde yapımı tamamlanan Mersin Marina'da;
500 tekne denizde bağlama ve 500 tekne karada park toplamda 1000 tekne kapasitesi,
160 ton kapasiteli travel lift
850 araçlık Otopark
2.000 kişilik Amfi tiyatro
3.500 m2’lik alana kurulu Yat Kulübü ve Spor Merkezi
60.000 m2 süs havuzları ile zenginleştirilmiş Rekreasyon Alanları
1.000 m2 açık Çocuk Eğlence Alanı
Akdeniz ve yöresel mutfaklardan seçkin örneklerin yer aldığı “denizin kıyısında” tasarlanmış Restoranlar Bölgesi yer almaktadır.

Hızlı Erişim