Mersin Tisan

Mersin TisanAkdeniz'in saklı cenneti olarak adlandırılan turkuaz renkli koya sahip Tisan yarımadası, doğayı ve denizi sevenlerin uğrak yeri oluyor.
Tisan Yarımadası, beyaz evleriyle adeta Bodrum'u andırıyor. 321 kilometrelik sahil bandına sahip Mersin, denizle doğanın içiçe girdiği birçok bölgesiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisiyle karşılaşıyor.
Erdemli'den Anamur'a kadar uzanan güzergahtaki koylarda denize girmek isteyenler için Tisan Yarımadası, güzelliği ve kendisine has yapısıyla öne çıkıyor. Dağların ardındaki yarımadaya yüksek bir tepe aşılarak ulaşılıyor. Mersin-Antalya karayolundan, Silifke ilçesi Yeşilovacık Mahallesi'nde dağa doğru yönelen yola girenler daha henüz yoldayken yarımadanın eşsiz güzelliğini kuşbakışı görme fırsatı buluyor.
Çam ağaçlarının arasından geçen virajlı yollardan inerek ulaşılan yarımadaya gelenler, gizli kalmış bir cenneti keşfetmiş gibi hissediyor. Berrak suyu ve sakin yapısıyla dikkati çeken Tisan Yarımadası, deniz tutkunları için bir süre sonra vazgeçilmez bir adres oluyor.
Doğu ve batı olmak üzere turkuaz renkli iki koya sahip bölgede tatilcilerin yüzerek gidip gelecekleri mesafede iki ada yer alıyor. Konaklamak isteyenler için kiralık evlerin bulunduğu yarımada, günübirlik tur düzenleyen teknelerin de uğrak yerleri arasında bulunuyor. Teknelerle yarımadanın açıklarına gelenler, balıklarla birlikte denize girmenin keyfini yaşıyor.
Tisan Tarihçe
Tisan Fotoğrafları

Hızlı Erişim